teisipäev, 1. detsember 2009

Hoo, ho, hoo


Ma luban, et ...
Pimedus murrab kardinate vahelt läbi. Tänavalambid näitavad teed linna. Inimesi on raske kaugelt aimata, mustavas õhtus on näha vaid nende moondunud varje. Süütaks küünla oma südamesopis. Järsku tunnen jõuluhõngu?
Kaheteistkümnes kuu, taaskord astus sisse jõuluaeg. Ootamatult ja ehk liiatigi kiirelt. Detsembrit võiks teisiti nimetada kui imede kuuks. Kui väga tahate, siis heategude kuuks.
On loodud arusaam, et jõulud on aeg, mil inimesed kehastuvad ümber- muutuvad heldemateks, paremateks. Tervelt 11 kuud on olnud voli teha mida iganes. Nüüd on aeg avada pahategude register- kes on olnud head ning kes mitte. Mõned aga ärkavad alles aasta viimasel kuul ning püüavad kärmelt suuri tegusi teha.
Detsembris tärkab inimestes hoopis teine pool. Inimesed on palju sõbralikumad, lahkemad, viisakamad, arusaajamad. Mõistatuslik aeg. Kas jõulukellad, jõulumuusika, ehitud tuba või kuusk mõjuvad kuidagi narkootiliselt?
Mulle mõjuvad jõulud vaid selle poolest, et see aeg meenutab mu lapsepõlve. Tõepoolest, see teeb hinge soojaks. Ehk on asi selles, et väikestel lastel on rohkem usku päkapikudesse ja jõuluvanasse. Võimalik, et vahel soovivad ka täiskasvanud olla taas väikesed ning uskuda võimatusse. Pisikesed on ju nii siirad ja heasoovlikud ning rikkumata hingega. Lastel ei jätku ruumi kahtlustele, sest kahtlused ei anna rahu. Ent kas pole jõulud ka mitte rahuaeg?
Arvan, et jõulud on loodud selleks, et inimesed leiaksid iseend ning suudaksid sõlmida rahu kõiges ja kõigiga.
Ja ma luban, et lasen sellel valgusel valguda kogu oma kehasse!

2 kommentaari:

Kristiina ütles ...

Sa oled tubli, väga tubli :)

Jõulud on tõesti imeline aeg. Jõulukuu on ainus kuu, mil tunned, et asjad on ilusamad kui need peaksid olema. Võib endale nii mõndagi lubada ja teisi üllatada!

Vaido N ütles ...

Kui jõule meie aastasse ei mahuks, vaid oleks pime ja hägune aeg ainult, siis oleks meie elust nagu midagi puudu. Jõulud jah selline nii lastele kui suurtele vajalikud, perekondlikud olemised, tunda rõõmu heades asjadest ja kingitustest. Jõulude ajal tungib valgusekiir läbi pimeduse südamesse.

 

Reach for the stars... As high you can go! Template by Ipietoon Cute Blog Design

Blogger Templates