reede, 26. november 2010

It's snowing in my heart


Milline rahu. Milline ilu ja sära.
Jõulutunnetus on tänavu kohale jõudnud kuidagi teisiti, vähemalt minu puhul.
Selles polnud justkui midagi erilist, et lumi maha sadas. Esimene sats sulas kiirelt ära, mida oligi ju arvata. Asi on ilmselt selles, et möödunud talv mõlgub veel meeles, mis ei tahtnud esialgu kuidagi meieni jõuda ning seejärel ei suutnud lahkuda. Pikk talv. Ah, ma pole ka miski talvelaps, mis sest et aasta teisel kuul sündinud. Armastan sooja, kohutavalt! Ja muidugi rohelust. Ülekõige. Ent siiski tekitas see tänane vaatepilt imelise tunde mu hinge. Päike pani lume kaunilt särama, puud on lumerüüs, lund langes nõnda tasa alla...Oeh. Sõnatu. Imeilus!
Inimene harjub ju kõigega ja seni olen suutnud need külmad talved üle elada küll. Peaasi, et kõik oleks stabiilne.
Aga ma pean ka mainima, et 35 päeva on jäänud uue aastani. Kuidagi maru kiirelt on taas üks aasta kuskile kadunud. Siuh ja sauh. Arvestades, et talve on küllaltki pikalt ja suve nii natuke, siis pole ka ime, kuna ei jõua seda sooja aastaega nõnda kaua nautida.
Üldiselt pidavat talv inimestele masendavalt mõjuma, kuna kõik on nii sünge ja päevad kaovad õhtusse üha kiiremini. Aga lumi on ju valge! :D (i) Särav ja valgustab teed sel pimedal perioodil. Ja muidugi, miks on siis vaja kanda neid kahvatuid hilpe?? Mis sunnib meid talvel haarama halli ja musta järele? Ilmselt on see igaühe enda teha, aga kui kaotad oma sisemise sära ja vajud selle mõtte küüsi, et kõik on nii masendav ja külm, siis küll.
Aga mina leian, et jõulude ajal tuleks enda sisemine laps taaselustada ja tunda rõõmu päkapikkudest ja jõuluvana tulekust ja jõulutuledest ning kuusest, mis kaunistavad linna. Vaadates pisikesi põngerjaid... Nad ju naudivad iga lumist päeva, mil saab hullata, kelgutada ja ehitada lumememmesid. Pealegi, igal pool pole ju sellist aastaaega nagu talv, nii et võtke sellest kõike, mis võtta annab!

Ilusaid jõule, rahu ja armastust te südametesse!
Päkapikk K ;)

0 kommentaari:

 

Reach for the stars... As high you can go! Template by Ipietoon Cute Blog Design

Blogger Templates