pühapäev, 3. aprill 2011

"The winner stands alone"


Natukene, niisama, meeldib, hea on.

"Ei piisa, et kirjanik või muusik midagi head loob, oluline on, et teos riiulile või sahtlisse kopitama ei jääks."

"Kui vähegi võimalik, siis on vaja inimesi ülalt vaadata. Alles siis saame aimu oma tegelikest mõõtmetest ja väiksusest."

"...oleme valedest lämbunud, uskudes rohkem teadusesse kui vaimsetesse väärtustesse, oleme kohustatud toitma oma hinge sellega, mida ühiskond oluliseks peab, kuni aegamööda sureme, sest me saame aru, et mis ümberringi toimub, teame, et meid sunnitakse tegema asju, mida me pole kavatsenud, ja ikkagi pole me võimelised kõike sinnapaika jätma, et pühendada päevad ja ööd tõelisele õnnele: perekonnale, loodusele, armastusele. Miks? Sest meil on kohustus alustatu lõpule viia, et saavutada lõpuks kauaigatsetud majanduslik stabiilsus, mis lubaks ülejäänud elupäevad veeta ainuüksi teineteisele pühendudes. Sest me oleme vastutavad."

"Head tehes ei tea vasak käsi kunagi, mida parem teeb."

"Kõik teavad Aafrika keskosast pärist haigust nimega unitõbi. On oluline teada, et eksisteerib sellega sarnane haigus, mis ründab hinge - ja mis on väga ohtlik, sest hiilib ligi märkamatult. Kui ilmneb esimene märk ükskõiksusest ja entusiasmi puudumisest suhetes kaasinimestega, olge valvsad! Ainus viis ennast selle haiguse eest kaitsta, on aru saada, et hing kannatab, ja kannatab väga, kui käsime tal elada pinnapealselt. Hingele meeldivad ilusad ja sügavad asjad."

"Mõte on suur. Minu kogemus näitab, et inimesed väärtustavad mingit asja ainult siis, kui neile antakse võimalus selle saamises kahelda."

Iga kord, kui ta loeb ajakirjanduses poliitikuid kasutamas, nagu alati, valimiskampaania platvormina globaalset soojenemist või keskkonnakahjustusi, mõtleb ta endamisi:
"Kuidas me saame olla nii jultunud? Planeet oli, on ja jääb alati tugevamaks kui meie. Me ei saa seda hävitada; kui teatud piiri ületame, siis ta kõrvaldab meid lõplikult oma pinnalt ja eksisteerib üksi edasi. Miks me ei räägi ikka veel sellest, et "kuidas mitte lasta planeedil meid hävitada"?"

"Kuulsuse sündroom. Kui inimesed unustavad ära, kes nad on, ja hakkavad uskuma seda, mida teised neist räägivad."

"Me teeme valikuid mitte tänu oma intelligentsile, vaid tänu propagandale, valele!"

"Võimuteelt ei saa maha astuda. Oled igaveseks oma valiku ori, ja kui viiksid tõepoolest ellu unistuse kõigest loobuda, langeksid sügavasse depressiooni."

"Totaalne võim tähendab absoluutset orjust. Võimule jõudnult pole soovi sealt enam lahkuda. Alati on veel mõni mägi, mida vallutada. Alati on mõni konkurent, keda veenda või kellest üle olla."

"Kõik inimesed on omavahel ühendatud ja vahel on tarvis pahaloomulised kasvajad eemaldada, et keha saaks tervelt edasi elada."

"Mis möödas, seda tagasi ei saa. Mis tuleb, selle peab ära tundma."

"Peegel peegeldab õigesti; ta ei eksi, sest ta ei mõtle. Mõelda, see tähendab vigu teha."

0 kommentaari:

 

Reach for the stars... As high you can go! Template by Ipietoon Cute Blog Design

Blogger Templates