esmaspäev, 16. mai 2011

Just sayn, chemicals in everyday products

Ausalt, ei teagi kuhu nüüd joosta, mida teha, öelda, mida mõelda...
Internet on "võrratu" paik kõiksugu leidudeks, kuid fakt on see, et kunagi ei saa ka kõiges nõnda kindel olla, ent siiski, siiski!

Hullumiseni olen uurinud kahjulikke ained, mida leidub meie igapäevastes hooldusvahendites, mis on mõeldud juustele, nahale jms.
Põhimõtteliselt võiks öelda, et kõik on kahjulik... Midagi ei tohiks kasutada...AGA, aga paratamatult oleme sunnitud kasutama tooteid, mida ehk nii väga ei tahaks.

Ja muidugi on neid kahjulikke aineid veel, kuid kõike ikka ei jõua üles märkida.

• Miks meie tooted vahutavad? Sest nad sisaldavad Sodium Lauryl Sulfate'i (SLS). Väidetakse, et see olevat kõige hullem keemiline aine meie hooldusvahendites, kuna see aine ärritab silmi ja nahka, tekitab komedoone, põhjustab allergilisi reaktsiooni ja ka juuste väljalangemist.

• Säilitusaine parabeen(ingl.k paraben) on samuti ärritava toimega, põhjustavad allergiat, võivad olla mürgised.

• Mineraalõlid kosmeetikas (paraffinum liquidum, vaselin, petrolatum, ozokerite, cera microcristallina, hydrogenated polyisobutene, paraffinum, cyclomethicone (silikoonõli), parafiinid, steariin) – Odavad kosmeetikatooted põhinevad reeglina mineraalõlil. Fossiilsete kütuste tootmisel tekkivaid mineraalõlisid kasutatakse kosmeetikatööstuses laialdaselt, sest nad on odavad, värvitud, lõhnatud, erinevalt looduslikest taimeõlidest peaaegu ei tekita allergilisi reaktsioone, moodustavad nahal kaitsva kihi ja tekitavad tunde, nagu oleks nahk pehme ja niisutatud. Mineraalõli moodustab nahale kile, mida võiks võrrelda plastkilega. Mineraalõlide kattev kiht takistab hooldavate komponentide imendumist ja jääkainete eraldumist. Selliste õlide molekulid ummistavad oma suuruse tõttu poorid, laskmata nahal hingata.

Mida nüüd öelda? Kõik meie maailmas on kahjulik, kuid ometi on vaja kuidagi end pesta, hooldada jne... Varsti ei või süüa ka enam midagi.. Või tegelikult, juba praegu ei tohiks paljusid toiduaineid tarbida, kuna enamus sisaldab mingeid kahtlaseid aineid.

Nüüd paar asjalikku videot ehk:
Nii ja nüüd tutvustan Teile ühe oma näovee koostisaineid:

aqua/water, propylene glycol, hydrolyzed milk protein, pyrus malus, trideceth-9, peg-5 ethylhexanoate, peg-60 hydrogenated castor oil, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, parfum, citric acid, hexyl cinnamaldehyde, ci 42090.
Koostisosade vaatlus käib nõnda, et põhimõtteliselt peaks/võiks igas tootes olemas olla vesi (aqua/water) ning järjestus on nõnda, et aine, mida on kõige rohkem on esimesena nimetatud ja see, mida on kõige vähem on siis viimasena välja toodud.

Fakt on aga see, et pea igas Sinu kasutatavas vajalikus tootes on midagi kahjulikke, aga kas sellepärast viskad Sa selle otsejoones pürgikasti ja tormad mingeid ökotooteid ostma?

Vahel olen ikka mõelnud hirmuga, et see on kahjulik ja too on kahjulik ja mis aine see selline veel on? Aga neelan selle hirmu alla ja jätkan oma teekonda. Jah, nii see paraku on, sest kõik on nagunii juba ammu oioi kui pahaks muutunud.

0 kommentaari:

 

Reach for the stars... As high you can go! Template by Ipietoon Cute Blog Design

Blogger Templates