reede, 29. mai 2015

Vastutusest

Nüüd ma siis tean mida tähendab tõeline hirm, vastutus ja kohustused.

Jah, kui sain oma elu peale tuli rinda pista paljude pead murdvate teemadega. Tuli leida töö, et oleks kindel sisstulek, mille eest saaks arved tasutud ja süüa ostetud. Ja noh, vahepeal niisama endalegi midagi lubada. Tekkis vastutus, et arved oleks õigeaegselt makstud, et ei peaks kannatama tagajärgede pärast.

Mis järel tekkis hirm kas ikka kuu lõpuni tuleb toime. Tuli õppida majandama ja korralikult eelarvet järgida.

Tekkisid kohustused hoida oma majapidamine korras, et oleks hea kodune olla.

Palju muutus.

Ja muutus veel rohkem pärast lapse sündi.

Kui vastutad kellegi eest niivõrd palju. Pead tema eest hoolitsema ööd ja päevad. Muretsema. Planeerima.

Kohustusi on kordades rohkem, vastutus on tuhat korda suurem ja seda suurem on hirm mitte hakkama saada. Nüüd ma siis tean, mis mind siiani tegelikult kõige rohkem rivist välja viinud on. See ääretult suur vastutusekoorem. Ta sõltub täiesti oma vanematest. Meie vastutame tema heaolu eest, tema tervise eest, lolluste eest, kõigi õnnestute eest, mis temaga juhtuvad. Oi, oi, kui palju vastutust! Ja mis siis saab, kui tuleb üks päev, mil keegi ründab sind ksimustega, et miks see on nii ja too on naa? Mis siis saab, kui oled andnud endast kõik (oma arust), kuid keegi ikka leiab viimaks selle millegi, mida ette heita? Mida sa siis tunned?

Tunned end läbikukkununa. Ja mõtled, mis kõik Sa siis valesti oled teinud. Ja hakkad mõtlema, mida võiks edaspidi teha. Ja mõtledki üle. Ja kõik kasvabki üle pea kokku.

0 kommentaari:

 

Reach for the stars... As high you can go! Template by Ipietoon Cute Blog Design

Blogger Templates