esmaspäev, 8. juuni 2015

Mehed vs naised

Eelneval nädalal tuli jutuks, et mehed ei aita oma naisi piisavalt palju. Ei nad korista enda järelt, ei pese nõusid, ei mängi lastega nii palju. Ja noh, üldiselt tulevad peale rasket tööpäeva koju, nõuavad süüa ja seejärel vajuvad väsinult diivanile uut päeva ootama.

Jättes aga kõrvale asjaolu, et tööpäevad on pikad ja kurnavad ning igaüks tahab puhata peale rasket päeva, tekkis hoopis küsimus, et miks siis mehed ei korista enda järelt.

Miks?

Kas asi on halvas kasvatuses? Kas asi on selles, et emad on laste eest kõik ära teinud?

Minu meelest peaks olema üsna elementaarne, et iga inimene koristab enda järelt, olenemata oma soost. Aga miks küll on naised need, kes põhiliselt seda teevad? Ja veel kogu pere eest.

Ehk ongi selles süüdi tekkinud olukord, kus keegi kuskil on välja mõelnud mis siin ilmas on naiste tööd ja mis väga meestel teha ei sobiks.

Nähes eile pealt olukorda kus täiskasvanud poeg tahtis süüa teha (no, hea seegi, et ise tahtis endale süüa tegema hakata), ent pesemata panni ei suutnud ise pesta vaid palus hädiselt: "Emme, palun pese see ruttu ära, ma tahan endale süüa tegema hakata. Mul on kõht tühi.", siis tekkis küll küsimus, et miks sa ise ei tee seda... Miks küll?

Samamoodi jäin mõtlema sünnipäevade teemal. Kindlasti on ka neid mehi, kes enda sünnipäevaks ise kõik valmistavad või mingi osa asju, kui enamjaolt tegelevad oma kaasade sünnipäeva ettevalmistustega ju naised. Jällegi miks? Mehe sünnipäev ju, nähku ise vaeva sellega ja kui ei viitsi, siis jääbki pidamata ju. :D

Aga tegelikult võiks ju kõik kõike teha ja ikka teineteist aidata. Oleks ju siiski viisakas enda tekitatud mustad nõud või puru või mis iganes ära koristada.

Nojah, aga oleks on olematu asi ju. :D

0 kommentaari:

 

Reach for the stars... As high you can go! Template by Ipietoon Cute Blog Design

Blogger Templates