kolmapäev, 19. oktoober 2016

Imetamine. Kaaluprobleemid 2

Eile möödus 2 nädalat, mil viimati külastasime pisikesega arsti. Meil oli siis vaja taas sammud seada arsti juurde, et teha kontrollkaalumine.

See oli kummaline visiit, selline tunne a) kas arstil oli juba suva või b) jõudis tõdemuseni, et midagi siin drastiliselt küll ei muutu, kui meid iga 2-e nädala tagant tagasi kutsuda.

Läksime kabinetti sisse, küsiti, et kuidas meil läinud on. Õde tuleb puhkeruumist ning ütleb, et täna on meil ainult kaalumine. Riietan last lahti. Arst uurib, et kas olen lapse söömisega rahul. Vastan, et ta sööb nii nagu kogu aeg söönud on. Lähme kaaluma. 7,020kg. 2-e nädalaga +100g. Ja ma olin valmis selleks, et tuleb jälle rahena seda juttu, et oi see on vähe, hakka ikka piimasegu andma..Sest seda ma ometigi 2 nädalat teinud pole. Aga ei..Ei.

Arst rääkis, et laps on ju juurde võtnud, oleme sellega rahul. Ta on rõõmus, aktiivne, areneb ilusti. Kohtume siis kuu aja pärast.

Selline jutt..Nüüd. Äkki. Mis just juhtus?

Sel korral ei küsitud kas saab rinnapiima või piimasegu või äkki mõlemat. Uuris ainult, et kas laps on mingite toitude suhtes ka valiv..

Ja siis me lahkusime.

Kirjutasin paarile imetamisnõustajale veel meie olukorrast, et näha mis arvatakse.

Noh..Jah...Üks nõustaja, kes ka esimeses kirjas arvas, et laps siiski ei saa piisavalt piima, et peaks piimasegu juurde andma, arvas ka nüüd, et siiski peaks piimasegu juurde andma. Või siis tõstma püreede koguseid. Samas ei öelnud nõustaja, et peaksin rinna andmisest loobuma, pigem, et küll kunagi saab piimakogust suurendatud. Kuna?

Lisasin 2 nädalat tagasi menüüsse kolmanda püreekorra. Sööb päevas kokku ligi 200g püreesid. Lisaks olen praktiliselt nädal tihedamini rinda andud, nii 1-2h tagant. Unedest ei ärata teda kunagi. Magab palju magab ja ärkveloleku ajal pakun tihti süüa.

Kui see kõik pole oluliselt kaalu tõstnud, siis mina ei tea kuidas teisiti veel piimakogust tõsta...

Samas teine nõustaja ütles, et kui arst midagi ei öelnud, siis on kõik korras. Jätkage samas vaimus.

Keeruline.

0 kommentaari:

 

Reach for the stars... As high you can go! Template by Ipietoon Cute Blog Design

Blogger Templates